Trendy w rekrutacjach

Rynek pracy podlega nieustannym zmianom. Zmieniające się otoczenie i szybko postępujący rozwój technologiczny wspierają nas w dbałości o większą efektywność i kreują nowe trendy, które rozwijają kreatywność zawodową.

Poniżej przedstawiam potrzeby rynku, które zaobserwowałam z praktyki rekrutacyjnej minionego roku:

🔹 elastyczność godzin i formuły pracy-chcemy mieć poczucie swobody w dostosowaniu godzin pracy pod naszą osobowość i nasze potrzeby życiowe. Praca zdalna częściowa lub stała to dziś najczęściej pojawiające się oczekiwania ze strony kandydata, w szczególności w sektorze IT.

🔹 elastyczność formy zatrudnienia-często poza pracą na etacie, rozwijamy swoje pasje, które nierzadko mają charakter komercyjny. Różnorodność nas rozwija, a swoboda wyboru- inspiruje. A stały etat powoli przestaje być jedyną pożądaną formą współpracy.

🔹 wizerunek pracodawcy w sieci-chcemy wiedzieć jaką twarz i jaki obraz w sieci reprezentuje nasz przyszły pracodawca. Ci pracodawcy o których nie ma informacji w mediach społecznościowych mogą tracić na dobrym wizerunku i wiarygodności.

🔹 miękkie kompetencje w biznesie-im większa empatyczność w biznesie, tym przyjaźniejszy potencjał dla rozwoju zawodowego. Ogromna większośc kandydatów w wywiadach potwierdziła, że dla nich klimat w pracy, ludzka twarz szefa i wyrozumiałośc to kluczowe cechy idealnego miejsca pracy.

🔹 relokacja rekrutacyjna – stała się dziś trendem mocno spopularyzowanym. Zmieniamy miasta zamieszkania, czasem kraje, a czasem wręcz nawet kontynenty.

Nowe uczy!

Skontaktuj się ze mną!

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pracuję? Jak wygląda w praktyce praca ze mną? Lub chcesz zwyczajnie porozmawiać to zapraszam cię do kontaktu.

Scroll to Top