Moc kontaktów

Odkąd sięgam pamięcią kontakty i relacje międzyludzkie stanowiły jedną z podstawowych wartości środowisk biznesowych, w których dane mi było się rozwijać.

Mam za sobą ponad 20 lat pracy zawodowej i niejednokrotnie znajomości i powiązania zbudowane kilka lub kilkanaście lat temu wracały do mnie w postaci zaproszeń do dalszej współpracy, nowych inicjatyw czy twórczych projektów. Są dla mnie swoistym fundamentem rozwoju zawodowego, z którego nieustająco czerpię i który sama zasilam swoją osobą.

Dziś, patrząc oczami rekruterki obserwuję, że kontakty jako fundamenty wymiany biznesowej, nabierają jeszcze większej wartości i znaczenia.

Wymiana, synergia, współpraca, wsparcie to mechanizmy mocno osadzone w świecie dzisiejszego biznesu. Rekrutacja to również proces, w którym bez mocy właściwego kontaktu nie odnajdziemy jego głębokiej istoty. Ta swoista wymiana międzyludzka, w której dbamy i zabezpieczamy interesy kilku stron i na niej budujemy strukturę i siatkę punktów dalszej wymiany. Często od jednego kontaktu, zależy cała masa nowych połączeń, dialogów i więzi. W tej właśnie wymianie nie wolno zapomnieć o uczciwości, czystej intencji, jak również o zaufaniu i transparentności. To jest właśnie ponadczasowa moc kontaktu.

Kontakty to część naszego świata, zawodowego, towarzyskiego, rodzinnego, sąsiedzkiego etc.,  który zawsze odgrywał istotną rolę w naszym rozwoju.

Polecenia, rekomendacje, łączenie znajomości to modele, na których budujemy ścieżkę zawodową, także tożsamość biznesową. Dziś do tego zbioru naturalnie wplatamy również zakres kontaktów w social mediach i szeroko rozumianym on line.  Rok 2020 pokazał nam, że inicjowanie, rozwijanie i umacnianie zależności międzyludzkich w biznesie może przybierać nowe i różnorodne formy, bo technologia nam w tym bardzo sprzyja. Otworzyliśmy się na jeszcze większą dynamikę i zakres poszukiwania, co pozwala wnioskować, że poszerzają się nam możliwości i perspektywy. W nowych połączeniach możemy odnaleźć świeży potencjał i naukę, a w dotychczasowych jeszcze większą wartość i moc wymiany, czego sobie i wszystkim życzę.

Cennych i twórczych kontaktów!

Skontaktuj się ze mną!

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pracuję? Jak wygląda w praktyce praca ze mną? Lub chcesz zwyczajnie porozmawiać to zapraszam cię do kontaktu.

Scroll to Top